Естонські IT- фахівці допоможуть побудувати в Україні електронний уряд
13.03.14
Естонські IT- фахівці допоможуть побудувати в Україні електронний уряд
Естонські IT-фахівці допоможуть Україні у розвитку електронних адміністративних послуг. Про це міністр економіки України Павло Шеремета домовився на зустрічі з главою парламентської групи «Естонія-Україна» Тінісом Пальтсом.

«Нам необхідно прискорити перехід до електронного уряду, оскільки це сприятиме відкритості та прозорості влади для громадян», - зазначив український міністр. За запевненням Тініса Пальтс, естонські фахівці, які займалися розвитком сервісів електронного уряду в Естонії, допоможуть українським колегам і нададуть потрібні консультації. «Наші фахівці допомогли свого часу Грузії та іншим країнам, тепер можемо допомогти побудувати відповідну систему і в Україні», - зазначив естонський чиновник.

На його думку, в України більш виграшна позиція для розвитку таких сервісів, ніж у країн Західної Європи. Адже там нова система будувалася на старих, вже існуючих платформах, а Україна в цьому плані - «чистий аркуш».

Відзначимо, що Естонія нарівні з Сінгапуром - одна з найуспішніших в плані електронних адміністративних послуг країн у світі. Близько 93 % населення країни володіють спеціальною ID - картою, яка замінює основні документи (паспорт, водійські права та інше). За допомогою цієї картки естонці можуть не виходячи з дому голосувати на виборах, реєструвати бізнес (і це займає до півгодини), заповнювати податкові декларації (близько 95 % податкової документації подається таким чином), отримувати електронні рецепти (так продається 95 % ліків). Практично на всій території країни діє 4G-інтернет.

 

Автор Ольга Карпенко

Источник  ain.ua/


Додати коментар

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, зарегистрируйтесь, либо войдите в систему.

 

Youtube Facebook In