Україну зроблять «аутсорсинговою Долиною» Європи
16.04.14
Україну зроблять «аутсорсинговою Долиною» Європи
Український уряд спільно з провідними IT-аутсорсерами оголосило про запуск спільного проекту. Його мета - зробити Україну рушійною силою в IT-сфері Європи.

Ініціатори програми сподіваються зупинити відтік українських розробників за кордон. Програма передбачає створення хороших умов для роботи і життя IT-фахівців в Україні, тим самим мотивуючи їх залишатися на батьківщині. Крім того, до 2020 року планується створити 100 000 нових робочих місць в IT-сфері.

Програму розвитку IT-галузі в Україні обговорили і підписали міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета, а також керівники компаній Ciklum, SoftServe, Miratech, EPAM Ukraine, GlobalLogic, Luxoft Ukraine і IT Ukraine.

В рамках проекту хочуть підвищити якість підготовки українських айтішників: у розширення і модернізацію освітньої системи України планується інвестувати $1 млрд. «Наша мета - перейти від ресурсної економіки до економіки знань» , - заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета в рамках обговорення проекту з представниками галузі.

Щоб зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародному ринку, автори ініціативи збираються переглянути податкове законодавство України, що стосується IT-аутсорсингу. Автори плану підрахували, що за умови успішної реалізації цих кроків дохід від експорту IT-послуг у США і ЄС складе більш ніж $10 млрд.

«Ми впевнені в тому, що Україна і далі буде надійним IT-партнером, а діалог з новим урядом тільки підсилив цю впевненість. Тому ми готові і далі інвестувати в розширення IT-бізнесу в Україні», - заявив Торбен Майгард, засновник і генеральний директор компанії Ciklum, яка є одним з найбільших експортерів IT-послуг в Україні.

Експертна група, яка включає в себе представників уряду та IT-галузі, в даний момент працює над детальним планом дій. Його презентація відбудеться на початку квітня. Угоду про розвиток IT-галузі в Україні 20 березня підписали:

  • Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку і торгівлі України
  • Торбен Мейгард, генеральний директор, Ciklum
  • Тарас Кицмей, президент, SoftServe
  • Микола Роєнк, президент, Miratech
  • Юрій Антонюк, керуючий директор, EPAM Ukraine
  • Володимир Шаров, керуючий директор, GlobalLogic
  • Віталій Нужний, керуючий директор, Luxoft Ukraine
  • Віктор Валєєв, керуючий директор, IT Ukraine

Нагадаємо, українське IT-співтовариство запропонувало уряду нацпроект «Інноваційна Україна», який передбачає реформи у сфері оподаткування IT-галузі, електронної комерції, IT-освіти, IT в державних органах, підтримку галузі стартапів та венчурного інвестування. Координатори проекту - Євген Сисоєв та Євген Ленг з AVentures. У робочій групі багато відомих в ком'юніті імен. 

Автор Майя Яровая

Источник  http://ain.ua/


Додати коментар

Комментарии могут оставлять только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, зарегистрируйтесь, либо войдите в систему.

 

Youtube Facebook In